Technika nadawania nowych funkcji

Dodatkowe zastosowanie dla twojego urządzenia – technika nadawania nowych funkcji

To już trzecie spotkanie z innowacjami wg metodologii SIT. Przechodzimy od mnożenia do kolejnej techniki, czyli nadawania nowych funkcji.

Nadawanie nowych funkcji polega na ujednoliceniu zadań, na łączeniu funkcji oraz na syntezie elementów, które razem tworzą całkiem nową jakość. A wszystko po to, żeby znaleźć dodatkowe zastosowanie dla jakiegoś produktu.

Na przykład dodając kółka do walizki, masz wygodną w transporcie walizkę na kółkach. Łącząc telefon, aparat, kalendarz, komputer uzyskujesz smartfona. A dodając do suszarki okrągłą szczotkę, uzyskujesz lokówko-suszarkę.

Gdy rozejrzysz się dobrze, to zobaczysz, że innowacje są wszędzie, także wokół Ciebie.

Nadawanie nowych funkcji w LC Elektronik

Najprostszym i najbardziej oczywistym przykładem nadawania nowych funkcji w produkcji LC Elektronik będzie zastosowanie kieszeni na opisy w klawiaturach membranowych. W miejscu na kieszeń jest wycięta warstwa klejąca tak, by została zachowana hermetyczność. To bardzo popularne rozwiązanie, z którego korzystają nasi klienci. Proste i bardzo praktyczne.

Klawiatura ta daje możliwość wykorzystania jej do sterowania kilkoma urządzeniami albo obsługi różnych funkcji, wystarczy wymienić „wsuwkę”, czyli opis. Klawiatura opisowa może być standardowa i obsługiwać nawet kilkanaście funkcji czy urządzeń.

W niezwykle prosty sposób klawiatura membranowa staje się wielozadaniowa, co w znaczny sposób ułatwia pracę operatorowi.

Konstrukcja klawiatury membranowej z kieszenią na opisy

Innym przykładem zastosowania techniki dodawania nowych funkcji może być klawiatura z ukrytym klawiszem serwisowym. Funkcje klawiszy klawiatury mogą zostać zmienione poprzez zmianę menu kontrolnego sterującego urządzeniem. Dzieje się tak, ponieważ naciśniecie tego klawisza, powoduje przekierowanie do innego menu. Najczęściej położenie tego klawisza zna tylko operator i serwisant.

Wielozadaniowość i wszechstronność to znak naszych czasów, dla nas ważne jest jednak, by nasze produkty, były po prostu praktyczne, funkcjonalne i niezawodne.

Nasi projektanci oraz dział Badań i Rozwoju nie ustaje w wysiłkach, żeby szukać nowych rozwiązań, technologii i jeszcze lepszych komponentów.

Chcesz wiedzieć więcej?

Skontaktuj sie z naszym doradcą