Elegancja i precyzja

OKW (Odenwälder Kunststoffwerke Gehäusesysteme GmbH) to niemiecki producent obudów oraz pokręteł dla elektroniki, znany ze swojej jakości i estetyki na całym świecie.

Historia firmy

OKW to firma z długą tradycją, została założona w 1948 roku przez dr. Herberta Schneidera w Buchen w Odenwald. Firma zaczęła swoją działalność od produkcji gałek i pokręteł z plastiku dla branży radiowej i telewizyjnej. Potem rozpoczęła produkcję części dla gospodarstwa domowego i przemysłu komputerowego. W 1972 roku została wyprodukowana pierwsza standardowa obudowa z tworzywa sztucznego dla przemysłu elektronicznego. I niedługo później OKW stało się flagowym niemieckim producentem obudów i pokręteł dla elektroniki, tworzącym nowe standardy, wzornictwo i wyznaczającym nowe kierunki w branży.

Firma, w ostatnich latach, intensywnie rozwija wzornictwo i poszerza ofertę eleganckich obudów przenośnych do sterowników i urządzeń z branży HMI.

Co wyróżnia obudowy OKW?

 

Wyjątkowa estetyka sprawia, że elektronika w obudowach OKW może być używana nie tylko w halach produkcyjnych, ale też w laboratoriach, gabinetach lekarskich, biurze i domu, podkreśla charakter miejsca, zdobi i dodaje prestiżu.

Oferta OKW jest bardzo bogata, doskonała dla aplikacji wewnątrz pomieszczeń, jak i w wymagających warunkach atmosferycznych. Wśród obudów standardowych znajdziesz m.in.:

  • z tworzywa sztucznego i aluminium,
  • wodoszczelne, z ochroną UV, certyfikowane produkty
  • do ręki, na biurko, ergonomiczne, do zawieszenia.

Produkty OKW to zarówno rozwiązania od razu gotowe do instalacji, jak i dopasowane do precyzyjnych wymagań klienta. Szeroko stosowana zasada modułowości, pozwala zbudować ze standardowych elementów indywidualną obudowę. Wszystkie obudowy pochodzą z jednego biura projektowego, dzięki temu poszczególne elementy pasują do siebie i można łączyć obudowy w zestawy, nie tracąc na wyglądzie urządzenia.

OKW oferuje także szeroką gamę akcesoriów i rozwiązań, które pomogą dostosować obudowę do twoich potrzeb.

Wszystkie obudowy posiadają zagłębienie na klawiaturę membranową lub wyświetlacz, co umożliwia łatwe zbudowanie panelu sterowniczego.
Obudowy OKW to doskonałe rozwiązania dla wielu branż czy gałęzi przemysłu m.in. branży medycznej, informatycznej, sanitarnej, górniczej, wojskowej.

Jeżeli zależy Ci na niepowtarzalnym wyglądzie, prestiżu i funkcjonalności twoich urządzeń, to OKW jest doskonałym wyborem.

LC Elektronik zaprasza do współpracy

LC Elektronik jest wyłacznym dystrybutorem obudów OKW

LC Elektronik, jako wyłączny dystrybutor obudów OKW, serdecznie zaprasza do zapoznania się z ofertą. Obudowy można obejrzeć w naszej siedzibie, na bieżąco sprowadzamy nowości oraz na stronie internetowej OKW. Oferujemy także szeroki wachlarz usług w zakresie obróbki mechanicznej, wbudowanych technologii, elementów mocujących, klawiatur, ochrony EMI/RFI, umieszczania opisów, tabliczek znamionowych oraz druku.

Nasz doradca techniczny chętnie pomoże w wyborze odpowiedniej obudowy, wbudowanej technologii czy innych usług, a także przedstawi cennik obudów.

Czas oczekiwania na obudowy to około 7 dni roboczych.

Zadzwoń do naszego konsultanta

Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej na temat asortymentu OKW? Skontaktuj się z naszymi doradcami technicznymi

Sylwia Szala
Sylwia.Szala@lcel.com.pl
+48 22 569 53 05

Marcin Gapisz
Marcin.Gapisz@lcel.com.pl
+48 22 569 53 11

Tomasz Kamiński
Tomasz.Kaminski@lcel.com.pl
+48 22 569 53 07

Krzysztof Kita
Krzysztof.Kita@lcel.com.pl
+48 22 569 53 22