„Ci którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają”. Kiedyś te słowa powiedział niejaki Steve Jobs. Ten cytat zainspirował mnie do napisania poniższego tekstu.

W ostatnim tygodni miałem przyjemność rozmawiać z wieloma osobami odpowiedzialnymi za wdrażanie nowych projektów, produktów. Byli to głównie inżynierowi i konstruktorzy. Czasami były to małe firmy, a czasami na prawdę spore – liczące po kilka set osób biura konstrukcyjne.

Wiecie co mnie w tych ludziach zaskoczyło pozytywnie? To, że wszystkie te osoby nastawione są na działanie i pracują nad nowymi produktami. Niektóre z nich wdrażają do produkcji już dzisiaj inne będą dopracowywane przez jeszcze kilka tygodni.

Tak teraz to jest szansa na to by zmieniać świat. 11 marca, kiedy zamknięto wszystkie szkoły w Polsce wiele osób zaciągnęło hamulec ręczny, ale nie wszyscy. Ci, którzy zobaczyli w tym okresie szansę, zaczęli jeszcze intensywnie pracować. Bez zwłoki rozpoczęły się prace nad respiratorami i innymi urządzeniami do walki z pandemią.

Przykładem może być zespół Mercedes AMG Petronas. Wszystkie starty z początku sezonu zostały odwołane, a oni postanowili zaprojektować i przetestować prototyp respiratora. Wiesz ile im to zajęło? 100 godzin i do tego byli w stanie przestawić produkcję bolidów F1 na produkcję respiratorów. To wszystko w ramach Project Pitlane. 

U nas w firmie, ostatnio kilka tygodni to też był bardzo intensywny czas. Nie dość, że całe biuro przełączyliśmy na pracę zdalną to jeszcze podjęliśmy wyzwanie stawiane przez naszych klientów produkujących sprzęt medyczny. 

CPAP Production imagery from Mercedes-AMG High Performance Powertrains in Brixworth, UK.

W tym czasie zmienilismy wiele procesów w firmie, tak by móc szybciej reagować na zapotrzebowania rynku. Przestawiliśmy maszyny do druku obudów na druk folii. Zrobiliśmy prawdziwą rewolucję cyfrową, gdzie jeszcze mniej zużywamy papieru. Skoro pracujemy wszyscy zdalnie to możemy przekazywać sobie dokumenty wyłącznie elektronicznie 🙂

Wracając do początku tego wpisu, w tych trudnych czasach musimy być jeszcze bardziej szaleni niż zwykle aby przetrwać w tych trudnych czasach. A może chcesz z nami zrobić coś szalonego? Daj znać. 

Obraz Engin Akyurt z Pixabay

Chcesz wiedzieć więcej?

Skontaktuj sie z naszym doradcą