Obudowy dla elektroniki w technologii IoT

 

Technologia Internetu Rzeczy IoT staje się tak popularna i łatwo dostępna, że nie dziwi wcale reakcja rynku. Producenci stają na głowie, by nadążyć za trendami i iść z duchem czasu oraz potrzebami klientów, dlatego wprowadzają nowe urządzenia i rozwiązania. Tworzenie sieci połączeń, wykorzystanie internetu i aplikacji w urządzeniach elektronicznych, to już standard. Dlatego też w ofercie producentów obudów do elektroniki jest wiele produktów, które można wykorzystać do zbudowania urządzeń typu IoT. Coraz częściej są one konstruowane właśnie pod urządzenia w technologii Internet of Things.  

Wybór obudów i zastosowań jest ogromny, wśród standardowych obudów, możesz wybrać pudełka do paneli sterowniczych, obudowy mobilne, do ręki, do pilotów, USB, złącz czy wtyczek, a także z miejscem na wyświetlacz lub klawiaturę sterującą. Aby ułatwić Wam wybór przygotowaliśmy zestawienie najpopularniejszych obudów, z powodzeniem stosowanych w systemach IoT.

Przykładowe zastosowanie obudów w technologii Internet Rzeczy

Najczęściej sprzedajemy obudowy do urządzeń, które służą do nawigacji, czy lokalizacji. Montuje się je m.in. w muzeach, budynkach użyteczności publicznych. Często stosowane są w branży wojskowej, medycznej czy transportowej.

Istnieją już inteligentne centra handlowe, takie jak to w Katowicach, gdzie klient po zainstalowaniu aplikacji może być poprowadzony do wybranego sklepu.
W niektórych muzeach oprócz nawigacji, można uzyskać informację o dziełach. 

Natomiast nasz klient wykorzystał obudowy Hammond 1551 do produkcji urządzenia pod projekt, którym wyposażył Stołeczne Centrum Osób Niepełnosprawnych. Sprzęt jest zintegrowany z systemem kolejkowym. Dzięki aplikacji można zdalnie pobrać bilet i zarezerwować wizytę. To rozwiązanie jest niezwykle pomocne dla osób niepełnosprawnych. 

Przegląd obudów uniwersalnych wykorzystywanych w systemach IoT

Obudowy OKW

Pudełka od niemieckiego producenta OKW idealnie nadają się do elektroniki w apliacjach SMART. Często wykorzystywane są do produkcji urządzeń noszonych blisko ciała, do ręki, takich jak centralki komunikacyjne, panele sterujące, obudowy montowane na ścianie lub na biurko. Ciekawą propozycją z OKW dla technologii IoT są według nas obudowy z serii Body-Case. Sprawdzą się także obudowy z serii:

  • Minitec
  • Ergo Case
  • Soft Case
  • Interface terminal
  • Net Box
  • Evotec
  • Protec
  • Smart-Control
  • Easytec

Obudowy Takachi

Japońska marka Takachi ma również wiele do zaoferowania dla technologii Internet of Things.